O stronie

Nasz blog powstał, by dzielić się naszym wieloletnim rodzinnym doświadczeniem w diecie eliminacyjnej. Każdy u nas ma inny „zestaw” alergenów wycofanych z żywienia, ale większość dotyczący mniej lub bardziej restrykcyjna dieta

Bez GLUTENU
Bez MLEKA
Bez JAJ
Bez CUKRU

Przepisy i produkty przez nas udostępniane w większości bez śladowych ilości powyższych alergenów oraz w większości także bez soi, kakao, orzechów, amarantusa, wołowiny, kurczaka, grzybów i sztucznych dodatków.
Na stronie będą zamieszczane przepisy autorskie, testy przepisów innych autorów oraz testy produktów dietetycznych, ich porównywanie oraz informacje o dostępności w sprzedaży.

Ponieważ wiele osób nie toleruje niektórych tylko z wyżej wymienionych składników lub unikają, a nie zupełnie wykluczają je z diety, znajdą dla siebie tutaj również rozwiązania ze śladowymi ilościami niektórych z nich, ale wówczas będzie to szczególnie zaznaczone, by nie wprowadzić w błąd tych, którzy ze względów zdrowotnych mają ścisłą dietę.

Jednego staramy się wyjątkowo pilnować – aby nie używać i nie polecać produktów niebezpiecznych dla osób chorych na celiakię.

Przekonajcie się sami, że dieta 4xBEZ, a nawet i 10xBEZ może być smaczna, łatwa, a potrawy ładne i nie wymagające nakładu dużej ilości czasu i pieniędzy. Trudniejsze i droższe też się pojawią, ale zapewniamy, że wybór będzie tu spory dla każdego 

Smacznego.

UWAGA! Autorzy strony mimo wszelkich starań, by przekazywane tu informacje były sprawdzone i rzetelne, zrzekają się odpowiedzialności za skutki zdrowotne w razie błędów. Nikogo nie chcemy wprowadzać w błąd, natomiast sami niestety, wielokrotnie byliśmy w błąd wprowadzeni przez producentów, sprzedawców i dietetyków. Jesteśmy jedynie pośrednikami w przekazie informacji dotyczących produktów, a nie ich autorami. Jeżeli Państwo dysponują inną niż nasza wiedzą na tematy publikowanych przez nas postów prosimy o komentarze lub kontakt prywatny, a także przez Facebook’a.